היי, קוראים לי אלון, אלון פילץ. אני איש משפחה ואבא לפני הכל אבל מוכר יותר בתור בעלים ומנכ"ל (משותף) של דיזנגוף סנטר, וגם פעיל במחאה החברתית. אף פעם לא הייתי מאנשי העסקים שמחפשים את אור הזרקורים, אבל במידה ושמעת עליי זה כי בעבר תמכתי במחאה החברתית והחלטתי לקלוט את עובדי דיזנגוף סנטר שהועסקו דרך חברות כוח אדם להעסקה ישירה, כי אני מאמין בסולידריות חברתית.

 אני תומך בהעלאת שכר המינימום, בהעסקה ישירה, במס עיזבון על ירושות, ובמיסוי משקיעי נדל"ן. אני מאמין שאפשר לעשות את המהפכה החברתית שנדרשת כאן ומאמין שאפשר לעשות אותה בהידברות, בדיאלוג עם הקהילה העסקית, מבלי להבריח מפה משקיעים ומקומות עבודה. מהפכה חברתית, עם אחריות כלכלית. זה התהליך שהייתי רוצה לקחת בו חלק יותר מכל.

כמנכ"ל ואיש עסקים, לקחתי חלק פעיל במחאה החברתית של 2011. הבנתי לאורך השנים האחרונות שמדיניות הימין מחזקת את החזקים ומחלישה את החלשים. שממשלת הימין הורידה את הרכבת של מדינת ישראל מהפסים השפויים, אני פועל כדי לשכנע בכך עוד רבים בקהילה העסקית - שזה מוגזם.

אני מאמין שאפשר להחזיר את הימים בהם מפלגת העבודה הייתה בית טבעי לעובדים ולמעסיקיהם, כי בסוף תלויים כולם בקיום העסק, קיומה של כלכלה הוגנת וקיומה של המדינה.

בשירותי הצבאי אני רב סרן  (מיל). בעבר הייתי מפקד צוות בסיירת מטכ"ל ועסקתי בהרבה פעילויות מבצעיות שרק המחישו לי שמה שמדינת ישראל צריכה תהליך מדיני, וכי הכוח הצבאי חייב להיות המוצא האחרון. 

אני מאמין בערבות הדדית ובתהליך השלום, ולכן מפלגת העבודה היא ביתי הטבעי. אני בא כדי לקחת חלק במהפך 2015 ולא כדי לחפש כסא. בין אם אבחר לכנסת ובין אם לא, אני לא אעזוב את המפלגה, ואעשה הכל כדי לתת כתף למהפך 2015. גם אחרי הבחירות אני מתכוון להמשיך ולהשקיע מזמני ומכישוריי בבניית אלטרנטיבה אידיאולוגית חזקה לדרכם של ביבי ובנט.

נושא נוסף שקרוב ללבי במיוחד הוא החופש האזרחי במדינת ישראל.  בשנות ממשלת הימין הכפייה הדתית חזרה להפריע לחיינו ולהתערב בכל רבדי החברה הישראלית – בצבא, במשק ובכלכלה, במערכת המשפט ובשלטון. צריך לעצור את זה ובנושא הזה המחוייבות האישית שלי היא בלתי מתפשרת – פשוט לא יכול להיות שמי שאיננו דתי ישלם מחיר על כך שמישהו אחר בחר להיות דתי. ההקצנה הדתית בישראל היא חלק מההקצנה הלאומנית והגזענית שאם לא נשים לה סוף עוד תהפוך אותנו למדינה מבודדת ומוקצה.

אני מתגורר במושב בני עטרות. משפחתי גדלה במקור ברמת השרון, אבל בשנים בהן אני מתגורר במושב נחשפתי לנושאים המיוחדים המטרידים את חברי המושבים, ובראשם נושא הקרקעות ונושא הבנים הממשיכים. אני רואה בהסדר הקיים בעיה המסכסכת בין בני משפחות ומסיתה אח נגד אח ויוצרת קרעים נוראיים, ואת זה חייבים לעצור, כשהפיתרון הנראה בעיניי כפרקטי הוא לאפשר חלוקה של חלקה א'. יש לזה מחיר, אבל זה עדיף ממלחמות האחים שפורצות היום במשפחות המושבים.


Share in Facebook
Tweet it!